17. 3. 2010

Posledná

Na svete sú už všetky očakávané kolekcie od svetových návrhárov na jeseň 2010, a keby som mala písať o tom, koľko nespočetne veľa modelov a celkovo kolekcií sa mi páčilo, tak sa nedopíšem a preto spomeniem len jednu jedinú - McQueenovu poslednú...

Je to skutočne posledná, na ktorej sa tento umelec sám podielal, veď keď zomrel, bolo už 80 % modelov hotových. Avšak už na pohľad je jasne vidno, komu táto kolekcia patrí. Alexander McQueen sa totiž vždy rád nechal inšpirovať niečím, čo tu ešte nebolo, niečím iným, exotickým, niečím originálnym. Práve také boli všetky jeho kolekcie - originálne, ani jedna sa z nich sa nepodobala na konkurenčnú, dokonca som čítala, že keď sa raz McQueen pri prípravách novej kolekcie dozvedel, že konkurenčná značka, chystá podobnú, celú ju radšej zmenil. Preto mali jeho výtvori vždy niečo do seba, lebo neboli okukané. Veď si spomente na aktuálnu kolekciu s/s 2010 "underwater", nič podobné by ste u ostatných návrhárov nenašli.

Najnovšia kolekcia bola inšpirovaná pradávnymi časmi, modely predstavujúce temný stredovekovek, z neho vyberajú len to najkrajšie, zámocké strihy a vzory, kombinované s modernými prvkami vás prinútia predstaviť si, že ste sa preniesli v čase o niekoľko storočí späť a zároveň ste stále v modernom svete. Sám McQueen povedal, že chcel vrátiť späť niečo, čo sa vytváraním módy z nej úplne vytratilo, no zároveň je táto jeho posledná kolekcia spomienkou na tie predchádzajúce.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára